Ark Park

Jako że gra survivalowa w otwartym świecie Ark Survival Evolved zyskała spore grono odbiorców, nie trzeba było długo czekać, aż jej twórcy opracowali spin-off, osadzony w tym samym świecie. Tym razem jednak jeszcze pełniej się w nim zanurzamy, niezbędna jest bowiem do tego kamerka oraz okulary VR. Można więc powiedzieć za sprawą gogli wirtualnej rzeczywistości oraz wręcz hiperrealistycznej grafiki czujemy się tak, jakbyśmy przenieśli się całkowicie do tego pięknego, choć nieraz także groźnego uniwersum. Tym razem nie musimy dramatycznie walczyć o przetrwanie, mamy tu bowiem do czynienia z przygodówką.

Jej fabuła nie jest skomplikowana, a  skupia się po prostu na odkrywaniu tajemniczej wyspy pełnej prehistorycznych stworzeń, zagadek i niebezpieczeństw. Gracz wciela się w rolę śmiałka, który zostaje porwany przez tajemniczą siłę i zrzucony na tę niezbadaną krainę. Musi on eksplorować otoczenie, rozwiązywać zagadki i budować sojusze z innymi rozbitkami, aby odkryć prawdę o tym miejscu i odnaleźć drogę powrotną do domu.

Rozgrywka jest dynamiczna i angażująca, a wszystko to dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii wirtualnej rzeczywistości. Gracz może swobodnie poruszać się po wyspie, zbierać surowce, konstruować schronienia i walczyć z prehistorycznymi bestiami, a wszystko to za pomocą naturalnych ruchów ciała, dzięki precyzyjnej kontroli VR.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest interakcja z otoczeniem poprzez gesty i głos. Gracz może komunikować się z innymi postaciami za pomocą gestów, wydawać polecenia swoim towarzyszom lub nawet zawrzeć pakt z dzikimi zwierzętami. Ponadto, wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości, gracz może odkrywać ukryte ślady i znaki na wyspie, które prowadzą do kolejnych zagadek i tajemnic.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.