Cadillacs And Dinosaurs

Z retro gierką Cadillacs and Dinosaurs – w 1993 roku wyszła na automaty – przenosimy się do 26 wieki, postapokaliptycznego świata opartego na rzeczywistości komiksów z dinozaurami z serii Xenozoic Tales. Ludzie codziennie borykają się z wielkimi trudnościami, by przetrwać. Na Ziemi grasują rozmaite gangi i… dinozaury. Jedne ze złowrogich band poluje na gady – które powróciły z otchłani czasu, z mezozoiku – w sobie tylko znanym, ale niewątpliwie niecnym celu.

Wcielamy się więc w śmiałka, który ma zamiar ich powstrzymać, w klasycznej grze beat’em up, w której to co rusz bijemy się z napotkanymi przeciwnikami, a ekran posuwa się wraz z nami w prawo aż do ostatecznej batalii. Oczywiście są i dinozaury, które nie są kapryśne, jeśli chodzi o wybór celów do ataku – ścierają się bowiem zarówno z postaciami graczy jak i tymi sterowanymi przez komputer.

W trybie multiplayer gracze połączą siły, przemierzając ramię w ramię postapokaliptyczny, wymagający naprawy świat i walcząc z hordami przeciwników oraz dinozaurów. Współpraca jest kluczem do sukcesu, ponieważ ryzyko i wyzwania są znacznie większe, niż gdyby się ruszać w pojedynkę.

Specjalne ciosy dodają głębi rozgrywce, pozwalając graczom wykonywać efektowne ataki, które mogą zmiatać z planszy całe grupy wrogów. Każda postać posiada unikalne umiejętności, co zachęca do eksperymentowania z różnymi stylami walki.

Grafika w grze przywołuje nostalgiczne uczucia z lat 90., zachowując jednocześnie nowoczesny poziom szczegółowości i animacji. Świat gry pełen jest kolorowych lokacji, od zniszczonych miast po dzikie, pełne niebezpieczeństw tereny, które ożywają dzięki różnorodnym wrogom i dzikim dinozaurom.

Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.