Clementoni dinozaury

Clementoni to firma znana między innymi z zabawek edukacyjnych, a ich oferta związana z dinozaurami jest naprawdę imponująca.

Mamy tu choćby puzzle z dinozaurami, które rozwijają umiejętności logicznego myślenia oraz są lekcją cierpliwość. Są one zarówno wyzwaniem dla starszych dzieci, jak i świetnym sposobem na wprowadzenie najmłodszych do fascynującego świata prehistorycznych stworzeń.

Na uwagę zasługują tu również klocki Clementoni Lab Dinozaury. To nie tylko zabawa, ale również nauka, ponieważ dzieci mogą konstruować różne modele dinozaurów, dowiadując się przy tym wiele o ich budowie i zachowaniu. To także oryginalny sposób na rozwijanie u szkraba zdolności manualnych i kreatywności.

Natomiast zestawy dla małych paleontologów (czyli – dinozaur archeolog: zabawka) to gratka dla tych dzieci, które interesują się tematyką odkrywania skamieniałości.  Korzystając z nich, mogą się poczuć jak prawdziwi badacze, którzy przywracają nauce dawno wymarłe gatunki zwierząt. Zauważmy, że każda znaleziona skamieniałość kryje w sobie nie tylko historię samego organizmu, ale także informacje o jego środowisku życia i ewolucji.

Wszystkie te produkty Clementoni pozwalają dzieciom odkrywać fascynujący świat dinozaurów w sposób nader atrakcyjny, co sprawia, że są one doskonałym wyborem dla małych odkrywców.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.