Collecta Dinozaury

Wracając do lat naszego dzieciństwa, przypominamy sobie zabawki, które sprawiały, że na długie godziny przenosiliśmy się do innych światów, nieraz bardzo odległych nie tylko przestrzennie, ale i czasowo. Tak też się działo, kiedy w naszym pokoju do życia powracały epoki ery mezozoicznej: gównie jura i kreda. Bo to właśnie wtedy na Ziemi królowały dinozaury. Stwory te działały na naszą wyobraźnie, inspirując nas do wymyślania zabaw, rysowania czy nawet układania wierszyków o dinozaurach. Dziś stanowią one niewyczerpane źródło radości dla naszych pociech. Za sprawą figurek dinozaurów robią to, czego nie są w stanie zrobić najwybitniejsi naukowcy, przywracają do życia prehistoryczne gady. Służą do tego między innymi zabawki produkowane przez Collectę.

Collecta figurki dinozaurów

W ofercie tej firmy znajdziemy całą menażerię istot sprzed milionów lat. Oczywiście są takie dobrze nam wszystkim znane istoty jak dwunogi drapieżca tyranozaur czy stegozaur z rzędami kostnych płyt na grzbiecie. Lecz nie brakuje również tych nieco mniej znanych, nawet przez fanów dinozaurów, gadów.

Zaliczymy do nich między innymi  blisko spokrewnionego z triceratopsem (również ceratopsa) wyglądającego nie mniej groźnie styrakozaura; podobnego trochę do strusia terizinozaura, którego proces ewolucji obdarzył nader długimi pazurami. Wspomnijmy jeszcze o słodziakach, czyli młodym triceratopsie i spinozaurze. Dla nich wypadałoby otworzyć przedszkole, by wyrosły na uczynne i przyzwoite nad podziw gady!

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.