Dinozaur z piłeczkami

Wśród zabawek są takie produkty, które zaciekawiają niemal każde dziecko i to już od lat. Zaliczymy do nich z pewnością różnorodne piłeczki. Są miłe w dotyku, dobrze mieszczą się w rączce i przede wszystki – pchnięte, nawet lekko, toczą się po powierzchni. Można też nimi rzucać, wtedy odbijają się. Takie zabawy są swoistymi lekcjami fizyki. Maluch przekonuje się, że akcja wywołuje reakcję, choć jeszcze nie potrafi tego sformułować.

Zabawa piłeczkami może być jeszcze bardziej ekscytująca, gdy towarzyszą jej ulubieńcy dziecka z prehistorii, czyli oczywiście dinozaury. Na rynku zabawkowych dinozaurów nie brakuje zestawów, które zwierają i piłeczki, i plastikowe gady z mezozoiku. Stwory te wypuszczają bądź wystrzeliwują kolorowe kulki, maluch śmieje się, gdy to widzi, a przy okazji uczy się nazywać rozmaite barwy.

Dinozaur z kulkami

Do najmłodszych dinomaniaków skierowane są pchacze z kulkami. Dziecko uczy się stawiać pierwsze kroki, a towarzyszy mu w tym wyzwaniu uśmiechnięty dinozaur i barwne piłeczki. Równie wielką frajdę dają naszych pociechom gumowe kulki, które odbijają się od podłogi i skaczą niezwykle wysoko. Widnieją na nich różnorodne dinozaury. Szkrab uczy się, jak je rozróżniać między sobą.

Ponadto, bawiąc się kulkami i figurkami dinozaurów, dziecko rozwija wyobraźnię i kreatywność. Wcielając się w rolę małego paleontologa, tworzy wówczas  swoje własne scenariusze, odgrywając fantastyczne przygody w prehistorycznym świecie. W międzyczasie, podczas zabawy, ucząc się nazw gatunków czy rodzajów dinozaurów i rozpoznając różne kolory, rozwija umiejętności zarazem poznawcze, jak i językowe.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.