Diplodok kolorowanka

Diplodok to dinozaur, który żył i wymarł w późnej jurze. Wzbudza on niemałe zainteresowanie zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Cechuje go długa, smukła szyja, którą wieńczy nieproporcjonalnie mała głowa zaopatrzona w zęby dostosowane do zrywania listków z gałęzi wysokich drzew. Osiągający do 54 metrów długości i ważący około 50 ton gad był istnym gigantem (dla porównania – słoń afrykański, przecież też nie ułomek, waży niemal 10 razy mniej). Potężny korpus nad ziemią utrzymywały masywne nogi przypominające kolumny.

Wprawdzie te w gruncie rzeczy niegroźne stwory wymarły miliony lat temu – to możemy przywrócić im życie pod postacią wielobarwnych rysunków. Kolorowanki z diplodokiem cieszą się popularnością ze względu na kilka czynników. Po pierwsze, dzieci uwielbiają odkrywać niezwykłe prehistoryczne zwierzęta, a diplodok z pewnością wpisuje się w tę kategorię. Jego imponujący wygląd i nietypowa budowa ciała stanowią dobry pretekst do poszerzenia wiedzy nie tylko o tym gadzie, ale również o pozostałych. Natomiast dla dorosłych kolorowanki z diplodokiem stanowią nostalgiczny powrót do czasów, gdy sami, zafascynowani pradawnymi istotami, malowali je, kolorowali czy w jeszcze inny sposób poszerzali o nich wiedzę, na przykład za pośrednictwem książek o dinozaurach.

Dinozaur z długą szyją kolorowanka do druku

Dla dorosłych kolorowanie staje się formą relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków. Malowanie diplodoka może być sposobem na oderwanie się od rzeczywistości i skupieniem się na przyjemnej, twórczej aktywności. Ponadto, to doskonała okazja do spędzenia czasu z dziećmi, wspólnego malowania i rozmów na różne tematy, nie tylko te dotyczące mezozoicznych istot.

Dodajmy jeszcze, że wypełnianie białych płaszczyzn barwami stymuluje rozwój dziecięcej wyobraźni, wspomaga koncentrację i rozwija zdolności manualne. Dla dorosłych twórcze zajmowanie się kolorowankami z diplodokiem do druku staje się formą relaksu czy nawet pewnej terapii, wszakże czynność ta pomaga w redukcji stresu, co niewątpliwie sprzyja poprawie samopoczucia.

Jeśli zaliczasz się do fanklubu diplodoka, odwiedź inne zakamarki naszej strony i zapoznaj się z: diplodokami LEGO®, figurkami diplodoków lub sympatycznym przyjacielem pod postacią maskotki diplodoka.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.