Domino dinozaur

Domino to jedna ze szlachetniejszych gier. Ma długie tradycje, które sięgają pzynajmniej kilku wieków. Uważa się, że gra została wynaleziona w Chinach – a przynajmniej stamtąd, za pośrednictwem nieocenionego Marco Polo – dotarła do Europy. Ma proste zasady, stąd też bez problemu opanuje je nawet mniejsze dzieci. Choć warto zauważyć, że podczas rozgrywki należy się też wykazać taktycznymi zdolnościami. W klasycznej wersji chodzi o to, by łączyć ze sobą płytki, a właściwie ich połówki, o takiej samej liczbie oczek – do czasu, aż się wszystkie wykorzysta. W tym czasie można stosować różne zagrywki, na przykład takie polegające na blokowaniu ruchów przeciwnikowi.

Dla mniejszych dzieci gra jest bardziej ekscytująca, gdy na kostkach znajdują się ich ulubione stworzenia. A do takich należą wymarłe przed milionami lat gady – dinozaury. Wiedząc o takich upodobaniach naszych pociech, producenci gier dostarczają na rynek domino z dinozaurami. Na płytkach widnieją kolorowe rysunki mezozoicznych zwierząt. Do wyboru są zestawy z realistycznie odwzorowanymi gatunkami dinozaurów albo nieco uproszczone, o bajkowych rysach, które z skierowane są do nieco młodszych graczy.

Zatem gra w domino to nie tylko świetna zabawa, ale także edukacyjne doświadczenie dla mniejszych dzieci. Dzięki specjalnym zestawom z dinozaurami na płytkach, maluchy mogą odkrywać fascynujący świat prehistorycznych stworzeń podczas rozgrywki. Przy okazji rozwijają umiejętności społeczne.

Pasjonatom dinozaurów oraz rozgrywek strategicznych, polecamy również inne gry z dinozaurami.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.