Figurki dinozaurów Schleich

Schleich to ceniona na świecie niemiecka firma specjalizująca się w realistycznych figurek zwierząt oraz stworzeń fantastycznych. Firma została założona w 1935 roku przez Friedricha Schleicha w mieście Schwäbisch Gmünd i od tego czasu wciąż doskonali swoją ofertę, by nie spocząć na laurach.

Do ich najpopularniejszych zabawkowych istot z pewnością zaliczymy dinozaury. Gady te wymarły miliony lat temu i nie zasiedlają już naszej planety – ale zainteresowanie nimi jest niezmiennie żywe.

Zabawkowe dinozaury Schleich to menażeria, którą ze względu na doprecyzowanie szczegółów z powodzeniem można traktować jak modele zwierząt, które niegdyś istniały.

Ankylozaur

Figurka Ankylozaura została starannie zaprojektowana, aby odzwierciedlić charakterystyczne cechy tego dinozaura pancernego z okresu kredy. Gruby pancerz i mocarny ogon z kolczastym maczugowatym końcem, krótkie, mocne kończyny – podziwiamy dziś w formie pomniejszonego modelu.

Tyranozaur

Tyranozaur to jeden z najbardziej ikonicznych dinozaurów, a figurka Schleich tego drapieżnika nie zawodzi w oddaniu jego groźnego wyglądu. Jest to tylko zabawka, ale daje przedsmak tego, jak naprawdę wyglądał król mezozoiku i co czuły dinozaury, które znalazły się w zasięgu jego wzroku. Potężne szczęki zaopatrzone w ostre zęby, mocny tułów osadzony na wielkich nogach – są to cechy, które odwzorowują (w pomniejszonej skali, rzecz jasna) tego straszliwego teropoda.

Brachiozaur

Zabawkowy brachiozaur przyciąga uwagę swoją imponującą wielkością i charakterystycznymi cechami budowy. Długa szyja (pozwalająca mu sięgać po najwyższe listki), masywny tułów i potężne kończyny oraz długi ogon pomagający mu utrzymać równowagę – to wiernie odwzorowane cechy figurki, które oddają majestatyczny wygląd tego zauropoda.

Figurki dinozaurów Schleich w pierwszej kolejności są wprawdzie zabawkami, ale warto mieć na uwadze również jej aspekt estetyczny oraz edukacyjny. Dobrze prezentują się na półce i, jako że wiernie odwzorowują mezozoiczne stwory, podziwianie ich daje wyobrażenie, jak wyglądały.

Jeśli szukasz więcej realistycznie oddanych gadów z jury i kredy – polecamy zajrzeć do działu: dinozaury Mattel.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.