Figurki spinozaura

Spinozaur, który żył około 95 milionów lat temu (więc długo przed tyranozaurem) był jednym z największych i najbardziej imponujących mięsożernych dinozaurów w okresie kredy. Cechował go grzebień na grzbiecie oraz długi, smukły, nieco krokodyli pysk. Spinozaurus był również jednym z nielicznych dinozaurów, którego skamieniałości wskazują na adaptację do życia zarówno na lądzie, jak i w wodzie, co czyni go fascynującym obiektem badań paleontologicznych oraz niekończących się dociekań ze strony dzieci oraz ich rodziców.

Popularność mezozoicznych gadów, w tym również spinozaura, przenosi się również do świata zabawek dinozaurów, gdzie stają się one na przykład realistycznymi figurkami. Jednym z przykładów jest ruchomy spinozaur z oferty Mattel, który umożliwia interaktywną zabawę, pozwalając dzieciom na odtwarzanie widzianych w bajce scen lub tworzenie własnych przygód.

Producent Schleich również wprowadził na rynek figurkę spinozaura, która stanowi nie tylko zabawkę, ale i swego rodzaju pomoc naukową. Pomaga wszak dzieciom rozwijać swoją wyobraźnię i zainteresowanie paleontologią. Poprzez zabawę dzieci zaczynają lepiej rozumieć, jak wyglądały prehistoryczne światy oraz odkrywać fascynujące fakty na temat dinozaurów i procesów, które kształtowały życie na Ziemi miliony lat temu.

Wielkim miłośnikom spinozaura polecamy uwadze także malowanki z dinozaurami, w tym oczywiście kolorowankę ze spinozaurem.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.