ZabawkoweDinozaury.pl

Filmy o dinozaurach

Dzieci, szczególnie te młodsze, uczą się różnych rzeczy w taki sposób, że towarzyszy temu dużo frajdy. Sprawia to, że zdobywanie nowych umiejętności jest bardzo efektywne. Nasza pociecha tak dobrze się bawi, że nawet nie zdaje sobie sprawy, że przy okazji rzeczonej zabawy poszerza swoje kompetencje. A te obejmują wiele dziedzin życia. Szkrab rozwija w sobie między innymi gospodarność i zdolność do oszczędzania – poznaje wówczas wartość pieniądza. Dzieje się tak za sprawą wyglądających jak zabawki skarbonek. Wśród nich jest specjalna kategoria dla miłośników wymarłych pod koniec kredy gadów. Mowa o skarbonkach, które albo mają kształt dinozaura, albo też są na nich rysunki z tymi jakże malowniczo się prezentującymi istotami.

Wehikułu do podróży w czasie jeszcze nie wynaleziono. Być może trochę poczekamy, nim jakiś śmiałek tego dokona. Dlatego w inny sposób przenosimy się w czasie. Dzieciom na pewno sprawia to znacznie mniej kłopotów. Wystarczy ledwie wzniecona iskierka wyobraźni, a nasza pociecha przenosi się do dawno wymarłych krain. W jej pokoiku może powstać dżungla wypełniona dinozaurami, w czym pomocne bywają figurki dinozaurów czy inne akcesoria z dinozaurami. Smyk staje się też widzem, śledząc losy ulubionych dinozaurów w filmach, klasycznie animowanych bądź wykonanych w technologii 3D. Propozycji tu nie brakuje. Jako że można by je wymieniać prawie w nieskończoność, ograniczymy się do kilku co bardziej popularnych produkcji (specjalnie pomijając najbardziej znany “Park Jurajski” Stevena Spielberga).

"Epoka Lodowcowa 3: Era Dinozaurów" to trzecia część popularnej serii filmów animowanych, która przenosi widzów do barwnej prehistorii. Tym razem bohaterowie serii, tak jak tytuł sugeruje, odkrywają świat dinozaurów, przeżywając szereg przygód i spotykając różnorodne gatunki tych wymarłych stworzeń.

"Dinozaury: Giganty Patagonii 3D" to dokumentalny film przyrodniczy, który zabiera widzów w podróż do argentyńskiej Patagonii, gdzie odkryto niezwykłe szczątki dinozaurów. Film pokazuje fascynujące odkrycia paleontologów oraz odtwarza mezozoiczny krajobraz, ukazując ogromne rozmiary i różnorodność dinozaurów, które zamieszkiwały tę krainę. A wszystko to – zostało malowniczo i jakże realistycznie zaprezentowane w trzech wymiarach.

"Wędrówki z dinozaurami" to film animowany, który łączy elementy przygody i edukacji. Opowiada historię młodego dinozaura z rodzaju Pachyrhinosaurus o imieniu Paczi, który wyrusza w podróż przez prehistoryczne czasy i scenerie, spotykając różne gatunki dinozaurów oraz ucząc się o ich życiu i środowisku. Film stara się łączyć rozrywkę z nauką, dostarczając widzom zarówno emocjonującej fabuły, jak i podstawowych informacji o dinozaurach.

Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.