Jurassic World Evolution

Posiadanie własnego parku z żywymi dinozaurami jest niewątpliwie marzeniem wielu z nas. Oczywiście są raczej małe szanse, aby kiedykolwiek ktoś coś podobnego stworzył, gdyż historia zawarta w cyklu filmów Park Jurajski była, delikatnie mówiąc, mało realistyczna. Niemniej sam pomysł – jako część popkultury – jest nader interesujący. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć swój własny Park Jurajski w świecie wirtualnym.

A posłuży do tego choćby seria gier komputerowych o dinozaurach Jurassic World Evolution. Miło odmianą jest to, że jak w przypadku wielu innych gier, tutaj nie strzelamy do dinozaurów, lecz je hodujemy. A do tego długa droga. Najpierw bowiem trzeba wysłać badaczy do różnych miejsc z cennymi wykopaliskami. W procesie sekwencjonowania oraz twórczym modyfikacjom przywracają do życia wymarłe stworzenia lub też tworzą nowe, na przykład mutanty.

Zatem Jurassic World Evolution" to fascynująca gra wideo, która pozwala graczom zanurzyć się w świecie hodowli i zarządzania parkiem pełnym żywych dinozaurów. Gra oferuje kilka różnych trybów rozgrywki, zapewniających różnorodne wyzwania i możliwości.

Tryb kampanii: tutaj gracze przewodzą różnym parkom, starając się osiągnąć cele związane z rozwojem parku oraz zadowoleniem odwiedzających. Każde zadanie wymaga strategicznego planowania, zarządzania finansami i dbałości o bezpieczeństwo dinozaurów oraz gości.

Tryb sandbox: ten tryb pozwala graczom swobodnie budować i zarządzać swoim parkiem bez ograniczeń finansowych czy misji. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą skupić się na kreatywności i eksperymentach z różnymi układami parku.

Tryb wyzwania: w tym zaś trybie  gracze muszą stawić czoła specjalnym wyzwaniom, które testują ich umiejętności zarządzania i strategii. Mogą to być na przykład sytuacje kryzysowe, jak ucieczka dinozaurów czy katastrofy naturalne.

W grze znajduje się również wiele funkcji, które sprawiają, że zarządzanie parkiem jest bardziej realistyczne i ekscytujące:

Wspomnijmy na koniec, że grafika w grze jest imponująca i realistyczna, co dodatkowo wzmaga uczucie bycia częścią świata Jurassic Park. Dinozaury są wiernie odwzorowane, a ich zachowanie i wygląd są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Jeśli szukasz nieco podobnej gry, lecz z bajkową grafiką – polecamy tytuł “Parkasaurus”.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.