LEGO Brachiozaur

Brachiozaur, znany też pod naukową nazwą Brachiosaurus, był jednym z największych dinozaurów, żyjącym około 150 milionów lat temu w okresie późnej jury. Charakteryzował się długą szyją, dłuższymi przednimi kończynami oraz dużym, ciężkim tułowiem. Jego imponujące rozmiary i majestatyczna budowa sprawiają, że dziś – tyle lat odkąd go nie ma z nami (chlip, chlip...) – budzi zainteresowanie nie tylko u młodych pasjonatów wymarłego świata, ale i wśród tych nieco starszych.

Dzieci często fascynują się pradawnymi istotami ze względu na ich potężne rozmiary, niezwykłe kształty i niesamowite historie związane z wyginięciem. Brachiozaur ze względu na swój unikalny wygląd, długą szyję i ogromne rozmiary, jest jednym z tych gadów, o którym dzieci chcą się wiele dowiedzieć, a następnie odtwarzać jego zachowania w swoich zabawach, na przykład klockami dinozaurami.

Klocki LEGO® Jurassic World, pozwalające na zbudowanie modeli dinozaurów, w tym brachiozaura, stają się dla nich sposobem na relaksację, zabawę z dziećmi oraz rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywności.

Zestawy zawierające modele brachiozaura umożliwiają zbudowanie realistycznych replik tych prehistorycznych stworzeń. Zazwyczaj są one wyposażone w ruchome elementy, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

Scenariusze zabaw są przeróżne. Dzieci mogą odgrywać sceny z życia prehistorycznego, takie jak polowanie, migracje czy ochrona przed drapieżnikami (brachiozaury być może przypominały w niektórych zachowaniach słonie)...

Młodszym fanom brachiozaura polecamy bajki o dinozaurach czy maskotki dinozaurów.

Zauważmy jeszcze, że i dla dorosłych zestawy konstrukcyjne stanowią również wyjątkową okazję do spędzenia czasu z rodziną, budowania więzi oraz wspólnego uczenia się i odkrywania fascynującego świata dinozaurów. Dodatkowo, kolekcjonowanie zestawów LEGO może być pasją, która pozwala na poszerzenie wiedzy na temat paleontologii, zwłaszcza tej dotyczącej ery mezozoicznej.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.