LEGO City Dinozaury

Smyki tworzą prehistoryczne story – czyli swoje ulubione zwierzęta – z różnorodnych materiałów. Lubią je kształtować z plasteliny papieru, robić wycinanki, no i oczywiście nie ma to jak układanie prastarych dinozaurów z klocków LEGO®. Mogą posłużyć do tego klasyczne klocki, co jednak wymaga pewnej wprawy i sporej dozy kreatywności. Jednak efekty mogą być naprawdę oszałamiające. Całkowicie dinozaurom jest natomiast poświęcona seria LEGO® Jurassic World™ (Park Jurajski).

Co ciekawe, dinozaury mogą też zapełnić światy kreowane przy pomocy klocków z innych serii. A do najpopularniejszych z nich należy niewątpliwie kolekcja LEGO® City. Przy jej pomocy szkrab wznosi miasteczka lub metropolie, co uzależnione jest od tego jakimi akurat zestawami dysponuje. A tutaj nie ma właściwie ograniczeń, bo propozycje z różnych serii są ze sobą kompatybilne. Nie stoi zatem nic na przeszkodzie, aby w kunsztownie postawionym mieście, gdzie są kawiarnia, biblioteka, komendy straży pożarnej i policji, nie pojawiły się raptem tyranozaury, stada welociraptorów czy latający między wieżowcami pterodaktyl. Nasza pociecha poczuje, że za sprawą wyobraźni można dokonać naprawdę wiele. Rozegra zatem w swoim mieście ze snów sceny rodem z Parku Jurajskiego!

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.