LEGO Creator: dinozaury

Dinozaury, pomimo że zazwyczaj kojarzą się z uśmiechniętymi twarzami najmłodszych entuzjastów, zyskują również uznanie wśród nastolatków i nawet osób dorosłych. Nie jest to zjawisko zarezerwowane wyłącznie dla miłośników prehistorii; wręcz przeciwnie, pradawne gady stają się źródłem fascynacji dla wielu, niezależnie od wieku. Seria LEGO® Creator wychodzi naprzeciw tym zainteresowaniom, oferując zestawy, które pozwalają na zbudowanie dinozaurów z klocków.

Choć pierwszym skojarzeniem z klockami mogą być malutkie konstrukcje budowane przez dzieci, to obecnie granice te zostają przekroczone. Powstają więc z klocków LEGO dinozaury, które zachwycają zarówno najmłodszych, jak i starszych fanów. Konstruowanie tych wymarłych gadów to nie tylko rozrywka, ale również wyzwanie wymagające nieodzownej dozy skupienia i cierpliwości, a ponadto szlifuje się zdolności manualne.

Propozycją wartą uwagi (jedną z wielu!) jest zestaw “LEGO Creator: Potężne Dinozaury”. Z dostępnych klocków można złożyć – oczywiście, nie równocześnie – trzy wielkie i bardzo różniące się wyglądem i trybem życia gady. Zbudujemy więc imponującą swymi rogami i bojowym kołnierzem figurkę triceratopsa o realistycznym wyglądzie, z możliwością poruszania kończynami i głową.

Stworzymy również króla mezozoiku, czyli figurkę tyranozaura. Zestaw ten nie tylko dostarcza rozrywki podczas procesu budowy, ale także zachwyca efektownym wyglądem gotowego już modelu.

Ostatnim gadem, którego skonstruujemy, jest figurka pterodaktyla. Co ciekawe, uważany jest w powszechnej opinii za dinozaura, jednak nim nie jest, bo należy do innej grupy gadów. Gigantyczny lotnik obdarzony mocarnym dziobem i charakterystycznym czubem ładnie się zaprezentuje na półce pośród innych, nie mniej udanych stworów.

Dzieci, nastolatki i nawet dorośli z pewnością znajdą radość w konstruowaniu własnego pradawnego gada z klocków LEGO. Zdobyte w ten sposób informacje być może chętnie pogłębią, studiując książki o dinozaurach.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.