ZabawkoweDinozaury.pl

LEGO Dinozaury - zestawy

Już od dziesięcioleci klocki LEGO® pozwalają jego użytkownikom przenosić się do rozmaitych miejsc i czasów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cofnąć się nawet o kilkadziesiąt milionów lat, czyli do czasów, kiedy na Ziemi panoszyły się jak panowie świata dinozaury, a nasi archaizczni przodkowie, czyli pierwsze ssaki, były jeszcze małymi strachliwymi stworzeniami podobnymi do myszy. Tym łatwiej do przychodzi dzieciom, które, podróżując na skrzydłach wyobraźni, nie natrafiają na żadne przeszkody. Zatem bez problemu przenoszą się do mezozoiku. Pomocne w tym są zabawki, a wśród nich wspomniane klocki

Ich producent regularnie wypuszcza na rynek nowe serie, które wpisują się w panujące trendy i dziecięce upodobania.

LEGO® Jurassic World™: zestawy

Sporo dinozaurów wśród klocków mieści się w serii LEGO® Jurassic Park, która w całości skupia się na gadach z jury i kredy. Tutaj więc nie może zabraknąć choćby welociraptorów, które zostały na kinowym ekranie przedstawione jako uprawiający sprint drapieżcy polujący stadnie. Wydają się jednak zupełnie niegroźne gdy się je zestawi z takim rogatym karnotaurem (której demoniczny wygląd wskazuje na piekielny rodowód)!

Dinozaury rozpanoszyły się też po innych seriach LEGO. Najmłodsi paleontolodzy znajdą je w przeznaczonych dla siebie klockach Duplo: dinozaury, gdzie diplodoki prezentują się dość sympatycznie i właściwie nie budzą żadnego lęku. Oczywiście nie są tak realistycznie ukazane jak wymarłe gady z zestawów dla bardziej doświadczonych układaczy klocków. Tutaj godne odnotowania są jaszczurcze  potwory z serii LEGO® Creator: dinozaury czy także, co może wydać się nieco zaskakujące, LEGO® City: dinozaury.

Zauważmy jeszcze, że dinozaury stworzymy też ze standardowej serii Classic, w skład której wchodzą propozycje z prostymi klockami, które nie nawiązują wprost do mezozoicznej tematyki. Stanowi duże pole manewru dla dziecięcej imaginacji (być może wspieranej przez pomysły osoby dorosłej).

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.