LEGO® pteranodon / pterodaktyl

Pteranodon był jednym z najbardziej charakterystycznych stworzeń epoki prehistorycznej, należącym do podrzędu pterodaktyli. Choć często mylony z dinozaurami, faktycznie był to gad latający nie zaliczany do tego kladu. Za sprawą odkryć paleontologicznych poznajemy coraz więcej informacji na temat jego budowy oraz trybu życia.

Pteranodon wyróżniał się przede wszystkim swoim ogromnym rozpiętością skrzydeł, która mogła sięgać nawet 7 metrów (dla porównania jeden z większych ptaków, albatros wędrowny, może się pochwalić rozpiętością skrzydeł dwukrotnie mniejszą) . Miał mocny, długi i bezzębny dziób oraz charakterystyczny grzebień na głowie, który nadawał mu niepowtarzalny wygląd. Jego potężne skrzydła pozwalały mu na szybkie i zwinne loty, co czyniło go niezwykle sprawnym i efektownym lotnikiem.

Wśród klocków dinozaurów latający gad pojawił się w zestawach, które cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i kolekcjonerów. Zestawy te często zawierały nie tylko samą figurkę Pteranodona, ale także inne elementy, takie jak jaskinie, roślinność czy inne prehistoryczne stworzenia. Dzięki nim dzieci mogły odtwarzać sceny z ery dinozaurów (mezozoik) oraz tworzyć własne opowieści i przygody.

Scenariusze zabaw z pteranodonem z klocków LEGO mogą być bardzo różnorodne. Dzieci na przykład zorganizują wyprawy badawcze do prehistorycznych krain, w których stawią czoła rozmaitym wyzwaniom i zagrożeniom, spotykając po drodze różnorodne gatunki dinozaurów i innych pradawnych stworzeń. Pamiętajmy, że nie ma tu praktycznie ograniczeń, co też sprawia, że zestawy z pteranodonem stymulują dziecięcą wyobraźnię. Niewykluczone, że zainspirowane zabawą dziecko sięgnie chętnie po książkę o dinozaurach, by pogłębić wiedzę o swych ulubieńcach. Z kolei młodszy dinomaniak znajdzie wiernego kompana w maskotce pterodaktyla!

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.