LEGO Triceratops

Triceratops, z imponującymi rogami i kryzą kostną na potężnej głowie (stanowiącej nawet ⅓ długości zwierzęcia), to jeden z lepiej poznanych dinozaurów. Żył w późnej kredzie, osiągając długość około 9 metrów i wagę około 10 ton. Jego trzy charakterystyczne rogi, często wyobrażane w literaturze i filmach, wraz z potężnym pyskiem, czynią go interesującym dla dzieci i dorosłych. Triceratopsy są często przedstawiane jako spokojne roślinożerne stworzenia, co dodaje im uroku i przyciąga uwagę miłośników dinozaurów – przede wszystkim tych najmłodszych, którym polecamy serię LEGO® Duplo dinozaury oraz maskotkę triceratopsa. Dzieci bowiem poznają budowę i zachowania tego wymarłego stwora poprzez zabawkowe dinozaury.

LEGO Jurassic World: triceratops

Wśród zestawów LEGO z omawianym gadem zestaw LEGO® Jurassic World™ Atak Triceratopsa wyróżnia się szczególnie. Ten zestaw przynosi nie tylko radość z konstruowania, ale także emocjonującą zabawę, w której dzieci mogą odtwarzać sceny z filmów "Park Jurajski". Zawiera on figurkę triceratopsa wraz z minifigurkami ludzi, w tym śmiałym Owenem i innymi członkami zespołu, którzy w miarę potrzeby korzystają z samochodu terenowego, którym mogą wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu dinozaurów lub też uciekać gdzie pieprz rośnie przed rozjuszonym roślinożercą!

Zauważmy, że to właśnie model dinozaura stanowi główną atrakcję zestawu. Zabawkowy dinozaur zawiera ruchome elementy, takie jak głowa czy ogon, co przydaje mu realizmu i umożliwia tworzenie więcej rozmaitych interakcji podczas zabawy. Możliwość łączenia go z innymi zestawami zapewnia godziny twórczej zabawy pasjoatom dinozaurów i klocków LEGO.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.