Naklejki z dinozaurami

Wśród licznych gadżetów z dinozaurami i akcesoriów niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kolorowe naklejki. Nalepki te są atrakcyjne dla dzieci ze względu na swoją różnorodność i duży potencjał do  kreatywnego wykorzystania. Pełnią bowiem nie tylko funkcję ozdobną, ale również edukacyjną. Dzieci zapoznają się z różnymi rodzajami i gatunkami wymarłych gadów, poznając ich nazwy, cechy wyróżniające (na przykład długą szyję diplodoka) oraz środowisko, w którym żyły, aż do katastrofy przybyłej z Kosmosu.

Jedną z największych zalet naklejek z motywem dinozaurów jest ich wszechstronność. Dzieci mogą naklejać je praktycznie wszędzie, zatem: na swoich mebelkach, zeszytach z dinozaurami, czy nawet w specjalnie przeznaczonych do tego celu książeczkach lub albumach, co pozwala osadzić pradawne stwory w szerszym kontekście (ekosystemie). Mamy tu więc nie tylko formę zabawy, ale także sposób na rozwijanie zdolności manualnych oraz wyobraźni – przy pomocy naklejek można stworzyć ciekawe historyjki!

Dziecko więc zbuduje swoją własną opowieści o czasach, gdy to bynajmniej nie człowiek królował na Ziemi!

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.