Opowidanie o dinozaurach dla dzieci

opowiadanie o dinozaurach dla przedszkolakow*

Dawno, dawno temu, kiedy na ziemi nie było jeszcze ludzi, żyły sobie wspaniałe stworzenia zwane dinozaurami. Nasza historia zaczyna się w pięknym, zielonym lesie, gdzie mieszkały trzy małe dinozaury: Tyciuś, Steguś i Triciuś.

Tyciuś był małym tyranozaurem. Choć kiedyś miał stać się wielkim drapieżnikiem, teraz był jeszcze mały i uwielbiał biegać po lesie, goniąc motyle. Jego przyjaciel, Steguś, był małym Stegozaurem. Steguś miał na plecach małe płytki, które błyszczały w słońcu. Uwielbiał wąchać kwiaty i chrupać liście. Triciuś, trzeci z naszych przyjaciół, był małym triceratopsem. Miał małe rogi na głowie i kryzę, która sprawiała, że wyglądał bardzo dostojnie. Triciuś lubił kopać w ziemi i szukać smacznych korzonków.

Pewnego dnia, trójka przyjaciół postanowiła wyruszyć na wielką przygodę. Chciały znaleźć legendarną Dolinę Kwiatów, gdzie rosły najpiękniejsze i najsmaczniejsze rośliny. Słyszały o niej od starszych dinozaurów i marzyły, żeby ją zobaczyć na własne oczy.

Ruszyli w drogę przez gęsty las. Tyciuś biegł przodem, rozganiając motyle, Steguś i Triciuś szli za nim, podziwiając przyrodę. Po drodze spotkali wiele innych dinozaurów. Mały Pterodaktyl, o imieniu Pteri, zleciał z drzewa i zapytał:

– Dokąd się wybieracie, przyjaciele?

– Szukamy Doliny Kwiatów! – krzyknęli z entuzjazmem przyjaciele.

– Słyszałem, że jest niedaleko Wielkiego Wzgórza – odrzekł pterodaktyl. – Możecie tam zobaczyć kolorowe ptaki i piękne kwiaty.

Podziękowali Petriemu i ruszyli w stronę Wielkiego Wzgórza. Wspinaczka była trudna, ale nasi mali druhowie się nie poddawali. Kiedy w końcu dotarli na szczyt, zobaczyli coś niesamowitego. Przed nimi rozciągała się Dolina Kwiatów, pełna kolorowych roślin i pachnących kwiatów.

Steguś z radością zaczął jeść wielkie liście, Tyciuś biegał między kwiatami, a Triciuś odkrył słodkie owoce, które rosły na krzewach. Były zachwycone! Spędziły cały dzień w Dolinie Kwiatów, bawiąc się i jedząc pyszne rośliny.

Kiedy słońce zaczęło zachodzić, nasi mali przyjaciele postanowili wrócić do domu. Byli zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Wiedzieli, że zawsze będą pamiętać ten wspaniały dzień i Dolinę Kwiatów.

Od tego dnia Tyciuś, Steguś i Triciuś byli jeszcze bliższymi przyjaciółmi. Każdego dnia odkrywali coś nowego i dzielili się swoimi przygodami z innymi dinozaurami. A Dolina Kwiatów stała się ich ulubionym miejscem na zabawy i odpoczynek.

I tak kończy się nasza historia o małych dinozaurach, które dzięki swojej odwadze i przyjaźni znalazły magiczne miejsce pełne radości i piękna.

30.06.2024, Kategoria: DINOZAURY