ZabawkoweDinozaury.pl

Park Jurajski 2

Po kasowym sukcesie Parku Jurajskiego 1 (choć nie tylko kasowym, bo obraz został też doceniony przez Akademię Filmową) kwestią czasu było tylko, kiedy pojawi się sequel. Tym bardziej, że pierwowzór literacki również ma swoją kontynuację. I tak oto na podstawie kolejnej powieści Crichtona o dinozaurach powstała druga część filmu. Co ciekawe, weszła do kin cztery lata po pierwszej, i tyle samo czasu minęło też w świecie fikcji. Cztery lata po dramatycznych wydarzeniach z jedynki rozpoczyna się dwójka. Schedę po znanym nam już multimilionerze przejmuje jego siostrzeniec. Werbuje on oddział myśliwych i daje im jasne, choć piekielnie trudne zadanie – mają pochwycić panoszące się po wyspie dinozaury, a następnie przenieść je do Parku Jurajskiego. Oczywiście i tym razem wszystko wymyka się bohaterom spod kontroli. Wybudzone z wielomilionowego snu potwory są potęgą, której nie są w stanie powstrzymać nawet przemyślne pułapki. Czy ludzki spryt zwycięży prymitywny instynkt?

Jurassic World 2 – film (Park Jurajski: Zaginiony Świat)

Dinozaury, niezmiennie pożądające wolności, nie poddają się łatwo. Pomimo najbardziej wyszukanych pułapek i najnowocześniejszych technologii, stają się jeszcze bardziej niebezpieczne i nieprzewidywalne. Wybierają sobie nowe tereny do eksploracji, a ich obecność staje się coraz bardziej destabilizująca dla ekosystemu, jak i dla ludzkiej cywilizacji na wyspie.

Z pomocą niespodziewaną nadchodzi jednak pewien nieoczekiwany sojusznik. Alan Grant, paleontolog, który przeżył dramatyczne wydarzenia z poprzedniego filmu o dinozaurach, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Zdeterminowany, by zapobiec kolejnej katastrofie, przekonuje swoich przyjaciół z pierwszej ekspedycji do ponownego połączenia sił. Wraz z nielicznymi dobrowolnymi ochotnikami, w tym również dawnymi przeciwnikami, rozpoczynają niebezpieczną misję. Ich celem nie jest już tylko uniknięcie śmierci, lecz także ratunek dla tych prehistorycznych stworzeń, które nie ponoszą winy za ludzkie ambicje.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.