ZabawkoweDinozaury.pl

Park Jurajski 4

Można by pomyśleć, że sytuacja z ożywionymi dinozaurami w uniwersum Parku Jurajskiego została w końcu opanowana. Park przynosi milionowe zyski, a turyści muszą rezerwować bilet z rocznym wyprzedzeniem. Jednak nie może być tak sielsko, musi być jakiś powód, by powstała czwarta już część serii filmowej o dinozaurach. W końcu producenci oraz twórcy również muszą zarobić swoją dolę. I z tego też powodu powstaje fabuła podobna w gruncie rzeczy do poprzednich. Przy czym obraz z 2015 nie jest kontynuacją wątków podjętych w poprzedzającej go trylogii, ale stanowi jak gdyby nowe otwarcie.

Właściciele Parku Jurajskiego dochodzą do wniosku, że wprawdzie niczego im nie brak… no właśnie, poza dreszczykiem adrenaliny. Kiedy widok tyranozaura nie budzi już tak wielkich emocji, należy przy pomocy nieocenionej inżynierii genetycznej stworzyć jeszcze bardziej przerażającego gada. I tak oto w naukowcy tworzą mutanta – który ma w sobie geny tyranozaura, welociraptora i karnotaura – trzech bezwzględnych drapieżców. Oczywiście i tym razem uważający się za bogów inżynierowie zostają ukarani. Eksperyment biotechnologiczny wymyka się spod kontroli, czyli mówiąc wprost – wybryk natury wyswobadza się i zaczyna siać zniszczenie. Czy znajdą się śmiałkowie, mogący go powstrzymać?

Jurassic World 3D

Wypuszczony na wolność mutant okazuje się być niezwykle niebezpiecznym i niekontrolowanym stworzeniem, które zagraża zarówno ludziom, jak i innym dinozaurom w parku. Sytuacja wymyka się spod kontroli, a inżynierowie, uważający się za bogów, stają się ofiarami własnej arogancji.

W obliczu chaosu i zagrożenia, którego nie da się zatrzymać tradycyjnymi metodami, śmiałkowie muszą połączyć siły i znaleźć sposób na powstrzymanie potwora stworzonego przez człowieka. Tym razem jednak nie wystarczy jedynie ocalić pojedyncze życie czy zabezpieczyć park. Chodzi o ocalenie samej równowagi przyrody i powstrzymanie ludzkiej pychy przed kolejnymi nadużyciami.

Zakończenie trzeciej odsłony klasyki filmowej to opowieść o ludzkiej chciwości i nieodpowiedzialności, która może prowadzić do katastrofy. Jednakże również pokazuje, że w obliczu największego zagrożenia ludzkość potrafi się zjednoczyć i walczyć o wspólny cel. Choć konsekwencje eksperymentów biotechnologicznych mogą być katastrofalne, to ludzka determinacja i solidarność mogą być kluczem do przeżycia w obliczu własnych błędów.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.