ZabawkoweDinozaury.pl

Skarbonka dinozaur

Dzieci, szczególnie te młodsze, uczą się różnych rzeczy w taki sposób, że towarzyszy temu dużo frajdy. Sprawia to, że zdobywanie nowych umiejętności jest bardzo efektywne. Nasza pociecha tak dobrze się bawi, że nawet nie zdaje sobie sprawy, że przy okazji rzeczonej zabawy poszerza swoje kompetencje. A te obejmują wiele dziedzin życia. Szkrab rozwija w sobie między innymi gospodarność i zdolność do oszczędzania – poznaje wówczas wartość pieniądza. Dzieje się tak za sprawą wyglądających jak zabawki skarbonek. Wśród nich jest specjalna kategoria dla miłośników wymarłych pod koniec kredy gadów. Mowa o skarbonkach, które albo mają kształt dinozaura, albo też są na nich rysunki z tymi jakże malowniczo się prezentującymi istotami.

Wyróżniamy tu zarówno wzory realistycznie oddający wygląd rzeczonych gadów, podkreślające więc ich potęgę (tyranozaur wygląda nader groźnie!), jak i mniej filmowe, a bardziej bajkowe istoty, które poprzez swój słodki wygląd aż proszą się o to, aby się z nimi zaprzyjaźnić, podobnie jak z maskotkami dinozaurami. Mamy tu w czym wybierać. Skarbonki te bowiem wytwarzane są z różnorodnych surowców – są więc produkty ceramiczne, blaszane na kłódkę czy też miłe w dotyku i przyjazne dla środowiska naturalnego wytwory z drewna (podobne do tych, jakimi bawili się nasi rodzice czy też dziadkowie – a także wiele dalszych pokoleń...).  Do osobnej grupy zaliczymy skarbonki, które można pomalować według własnej fantazji, bądź też inspirując się ilustracjami z książki o dinozaurach.

Zatem maluch będzie odkładał swoje drobne – być może odmawiając sobie na jakiś czas słodyczy – aby w końcu skarbonka napęczniała od drobniaków. Gdy dziecko w końcu otwiera bądź rozbija skarbonkę przy pomocy rodzica, wtedy widzi, jaką porządną sumkę uzbierało, co też napawa je zasłużoną dumą. Zastanawia się też nad tym, na co ją spożytkuje – czemu by nie na jakąś małą inwestycję? 

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.