F >\\

Smoczek z dinozaurem

Sen jest niezwykle ważnym stanem fizjologicznym, który pozwala człowiekowi zregenerować siły. Podczas niego pojawiają się rozmaite marzenia senne, które również odgrywają swoją istotną rolę – choć jest to temat jeszcze nie do końca zbadany. Bardzo istotne jest, aby odpowiednią dawkę snu, w komfortowych warunkach zapewnić mniejszym dzieciom. Wtedy bowiem intensywnie rozwija się ich mózg. Dzieje się tak również podczas czynności ssania. Poza tym, że maluszek ssa matczyną pierś, potrzebuje również smoczka, który, zapewniając mu tę potrzebę, czyni je spokojniejszych.

Ssanie smoczka jest dla każdego jest swoistym rytuałem, a szczególnie dla dzieci, dla których powtarzalność gestów i działań pomaga im zachować poczucie bezpieczeństwa. Otaczają się zatem ulubionymi zabawkami i rzeczami, które ułatwiają im zasnąć. Obok przytulanki należy tu wspomnieć o smoczku z dinozaurem. Oczywiście ma ona swój praktyczny wymiar, ale poza tym staje się niemal zabawką, gdy zdobią ją dinozaury lub też – więcej ukształtowana jest na podobieństwo wymarłego gada.

Widzimy więc, że smoczek z wizerunkiem tych prehistorycznych stworzeń jest nie tylko przedmiotem potrzebnym  do przygotowania się do snu, wówczas maluch się uspokaja. Dy . jego oczy zaczynają się zamykać, wyjmujemy delikatnie smoczek, a w głowie maluszka  pojawiają się obrazy z epoki mezozoicznej. Wkrótce znajduje się w krainie dinozaurów, gdzie towarzyszą mu sympatyczne stwory z zamierzchłej przeszłości.

Spacerując po zielonych łąkach, maluch spotyka stegozaura, który serdecznie go witając, oferuje mu przejażdżkę po swoim grzbiecie. Następnie dołącza do nich triceratops, który zachęca dziecko do zabawy w chowanego między starożytnymi drzewami. Maluch czuje się bezpieczny i szczęśliwy, otoczony swoimi ulubionymi dinozaurami.

Kiedy w końcu nadszedł czas na powrót do rzeczywistości, maluch budzi się z uśmiechem na twarzy, czując się odświeżony i pełen energii.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.