Smoki LEGO®

Smoki od wieków fascynują ludzkość swoim potężnym wyglądem, tajemniczym charakterem oraz inteligencją. Dawniej były żywe w mitach, legendach czy baśniach (wymieńmy tu choćby naszego Smoka Wawelskiego); obecnie znajdziemy je głównie w filmach, serialach oraz grach komputerowych. Oczywiście mają też swoje stałe miejsce w dziecięcych sercach. Nasze pociechy je wprost uwielbiają.

Nic więc dziwnego, że smoki są popularnym motywem wśród zestawów klocków LEGO®, które pozwalają na odtwarzanie fantastycznych przygód, w tym na przykład pojedynków.

Seria LEGO® Ninjago™ słynie z niezwykłych smoków, które są integralną częścią tego świata opartego na samurajskim kodeksie bushido oraz magii. Magiczne są z pewnością imponujące stworzenia o różnorodnych kształtach i kolorach (mamy więc na przykład smoki złote, zielone...), z unikalnymi zdolnościami i charakterami. Dzieci mogą wcielać się w bohaterów ninjago i wraz ze smokami walczyć z siłami zła lub odkrywać nowe miejsca!

Natomiast w serii LEGO® Harry Potter™ pojawił się smok Rogogon, który odgrywa istotną rolę w przygodach Harry'ego i jego przyjaciół. Ten mityczny stwór o imponującym wyglądzie jest nieodłącznym elementem świata czarodziejów i stanowi wyzwanie dla bohaterów podczas ich przygód. Zestawy klocków z udziałem smoka Rogogona pozwalają dzieciom na odtworzenie kluczowych momentów z książek i filmów oraz rozwijanie swojej wyobraźni w uniwersum młodego czarodzieja.

Oprócz tego w kolekcji LEGO Creator możemy spotkać sympatycznego, czerwonego smoka, który choć może wydawać się groźny, w rzeczywistości jest przyjazny i zabawny. Ten uroczy stwór zachęca dzieci do kreatywnych zabaw i tworzenia własnych opowieści, jednocześnie rozwijając ich zdolności manualne i wyobraźnię.

Wszystkie te smoki z klocków LEGO nie tylko dostarczają dzieciom wielu godzin zabawy, ale również rozwijają ich umiejętności twórcze, kreatywne myślenie czy choćby wnioskowanie przyczynowo-skutkowe.

Młodszym miłośnikom tych legendarnych istot zapewne przypadną do gustu maskotki smoki.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.