Świecący dinozaur

Prawdziwe dinozaury raczej nie świeciły, przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo. Choć kto wie, może niedługo rozejdzie się po świecie elektryzujące doniesienie z któregoś z paleontologicznych laboratoriów – że jednak świeciły niczym księżyc w bezchmurną noc. Oczywiście same mogły się sobie wydawać świetliste, w końcu były różnobarwne, a część miała pióra, które wskutek działania promieni słonecznych mogły jaśnieć. Istnieje jednak pewna kategoria świecących dinozaurów – te szczególnie przykuwają uwagę naszych pociech. Chodzi tu bowiem o kategorię zabawkowych dinozaurów oraz powiązanych z nimi akcesoriów, które emitują światło. Mamy tutaj całą paletę propozycji. Tak właściwie to można zgromadzić całą kolekcję luminescencyjnych dinozaurów. Pierwszy dinozaur w formie lampki ledowej (zob. lampka dinozaur) – o ładnych dla oka okrągłych kształtach – stanie na szafce nocnej lub na biurku maluszka. Kolejny przyjmie formę ciepłego kocyka z dinozaurem lub kołderki, które w ciemności delikatnie zajaśnieją.

Świecący szkielet dinozaura

Oczywiście są i zabawki – wśród świecących dinozaurów znajdziemy więc: przytulankę, interaktywną figurkę, dinozaura wykluwającego się z jajka czy coś dla całej rodziny – puzzle, które po ułożeniu stanowić będą subtelny świecący obrazek z całą plejadą serdecznych dinozaurów. Na osobną uwagę zasługuje coś niezwykle pożądanego przez młodych pasjonatów paleontologii. Chodzi o szkielet tyranozaura. Stanowi on niemal wierną kopię rzeczywistych szczątków tego fascynującego drapieżcy. Po złożeniu okazale się zaprezentuje na półce pośród innych zabawek, a gdy zrobi się ciemno da o sobie znać, emitując atrakcyjną poświatę.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.