Tablica kredowa: dinozaur

Tablica kredowa kojarzy się głównie ze szkołą, czyli pewnym obowiązkiem, które dziecko musi wykonywać, by się kształcić. Tymczasem może ona stanowić element nie tylko edukacyjny, ale i zabawowy. Tak też jest z tablicami kredowymi z motywami dinozaurów. Wśród tego rodzaju propozycji znajdziemy między innymi jakże oryginalną i praktyczną tablicę w formie naklejki (zob. naklejki z dinozaurami) . Ma ona kształt sympatycznego diplodoka. Smyk może na niej rysować różnorodne istoty, na przykład  – któż by pomyślał! – dinozaury, ale także domki, scenerie czy też cokolwiek przyjdzie młodemu artyście do głowy. Funkcjonalnością różni się nieco tablica kredowa w kształcie książeczki, która zaopatrzona jest w kredowe pisaki. Zestaw ten zdobią wzory układające się w – a jakżeby inaczej – różnobarwne dinozaury.

Zatem maluch maluch spędza beztrosko czas, tworząc rozmaite rysunki na tablicy kredowej w kształcie sympatycznego zwierzęcia. Z każdym pociągnięciem kredy na tablicy ożywia swoje wyobrażenia, tworząc własne prehistoryczne światy. Wymyśla wówczas fantastyczne scenerie, pełne gęstych dżungli, wulkany buchające ogniem, czy tajemnicze jaskinie, a także rysuje swoje ulubione dinozaury w różnorodnych kolorach i kształtach. Przy tablicy maluch wykorzystuje przynajmniej część swojego twórczego potencjału. Dzięki temu zabawnemu i zarazem dydaktycznemu zajęciu, nauka staje się nie tylko obowiązkiem, ale także prawdziwą przyjemnością!

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Dekoracje z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.