Zeszyty z dinozaurami

Szkolna rzeczywistość nie musi być wcale tak szara i pełna rutyny. Dzieci, szczególnie te młodsze, wspierane przez rodziców umilają sobie jak mogą ten czas. Owszem spotkania z kolegami i koleżanki i pierwsze przyjaźnie zawierane przy szkolnych ławach są czymś nieocenionym. Jakkolwiek chwile te mogą być jeszcze wzbogacone przez oryginalne przybory szkolne. Mamy tu między innymi długopisy, piórniki, wykorzystywane w na przerwach bidony, gustowne i kolorowe plecaki, czy ubrania z dinozaurami. Wśród tych przedmiotów nie może zabraknąć zeszytu w dinozaury. Są to albo tradycyjne zeszyty, (pierwsze nieraz traktowane są dłużej z pewnym sentymentem – to w nich szkrab stawia swoje pierwsze literki) w których dziecko rozwiązuje zadania i sporządza notatki albo też specjalne zeszyty, które zawierają kolorowe plansze, przedstawiające rzeczywistość mezozoiku, dziecko zapełnia je z werwą naklejkami dinozaurów.

Zabawa ta spleciona z nauką służy też naszej pociesze do układania  krótkich opowiadań o prehistorycznych stworzeniach czy też rysując własne obrazki inspirowanymi bajkami o tamtych czasach. Dzięki temu procesowi nauka staje się dla nich nie tylko obowiązkiem, ale także pasją i przyjemnością, która rozbudza ich kreatywność i ciekawość świata.

Zestawy dinozaurów Zestawy dinozaurów
Wręczanie upominków naszym bliskim jest niewątpliwie przyjemną czynnością. Dzielimy wówczas radość z obdarowaną osobą. Zanim jednak do tego dochodzi, najpierw musimy wymyślić, z czego najbardziej się ona ucieszy. Mamy duże pole do działania, kiedy szykujemy prezent.
Zabawki edukacyjne z dinozaurami Dekoracje z dinozaurami
Za sprawą kilku dodatków można przeobrazić pokój dziecka w sanktuarium i ostoję potężnych gadów. Te wprawdzie wymarły, ale pozostały w sercach i umysłach naszych pociech, stąd też tak chętnie się otaczają przeróżnymi ich postaciami. Pomocne są również dekoracje do dziecięcej bawialni.
Książki o dinozaurach Książki o dinozaurach
Świat dinozaurów intryguje nie tylko starszych miłośników paleontologii i wyrobionych odbiorców, ale także najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki literatury i zaczynają eksplorować obyczaje potężnych gady z wymarłej epoki (głównie z późnej kredy).
Akcesoria z dinozaurami Akcesoria z dinozaurami
Aktualnie, mimo rozwoju technologicznego i częstego przesiadywania (nie tylko zresztą młodych ludzi) na social mediach, fascynacja dinozaurami nie opuszcza dziecięcych serc i umysłów. Fenomen ten nie jest niczym niezwykłym, gdyż dzieci przeżywają coś na kształt miłość do tych stworzeń.
Maskotki dinozaury Maskotki dinozaury
Maskotki towarzyszą nam od najwcześniejszych lat życia, pełniąc funkcję wiernych towarzyszy i stanowiąc źródło radości; stanowią też namiastkę kontaktu z drugim człowiekiem. Ważne jest też to, że rozwijają w dziecku opiekuńcze instynkty.
Figurki dinozaurów Figurki dinozaurów
Figurki dinozaurów w dłoniach dzieci stają się prawie prawdziwymi stworami z zamierzchłych epok mezozoiku. Nasze pociechy fruną na skrzydłach wyobraźni daleko wstecz – sięgając czasów sprzed dziesiątków milionów lat, gdy na Ziemi rządziły bestie. Zabawki to ułatwiają.
Klocki dinozaury Klocki dinozaury
Dinozaury, odkąd je odkryto, są nieustannym obiektem zainteresowania wśród dzieci, fascynując swoją nie do końca poznaną historią (do dziś toczą się spory, dlaczego wyginęły) i ogromnymi rozmiarami. Nasze pociechy poznają je w różne sposoby, choćby poprzez zabawkowe dinozaury.
Gry z dinozaurami Gry z dinozaurami
Gry z dinozaurami jako bohaterami zdobywają serca graczy w różnym wieku, od najmłodszych po starszych, doświadczonych już pasjonatów gier planszowych czy komputerowych. Fascynacja tymi przedwiecznymi gigantami przenosi się więc na różne pola rozrywki.